Sillutise puhastamine hõlmab enamat kui survepesu

Aastatega muutuvad tänavakivid halliks ning nende vahele kasvab umbrohi ja sammal. Kuidas teha nii, et sillutise puhastamine oleks tõhus ja tulemus kestaks?

Tänavakivi on populaarne lahendus majaesise ala, parklate ja jalgteede rajamiseks. Selleks aga, et sillutis ei kasvaks rohtu ning näeks sama hea välja nagu alguses, tuleb sillutise eest regulaarselt hoolt kanda.

Puhastamata tänavakivid kaotavad aja jooksul oma välimuse. Lisaks sammaldumisele ja umbrohule on probleemiks kivide tuhmumine. Kui sillutis on paigaldatud autode parkimisalale, siis võivad tänavakividele tekkida aja jooksul kütuse-, tosooli- ja õliplekid, mida on raske eemaldada.

Tänavakivide puhastus võib olla aeganõudev 

Selleks, et tänavakivid saaksid puhastuse käigus tõepoolest puhtaks, tasub tänavakivide puhastus usaldada professionaalide kätte, kellel on olemas selleks vajalikud oskused, vahendid ja masinad.

Tänavakivide puhastamine omal käel ja koduste vahenditega võib olla väga aeganõudev ja tülikas tegevus, eriti kui tegemist on mõne suurema, näiteks 300-400 m2 pinnaga.

Õigete vahenditega jääb pesutulemus kordades parem ja puhas tulemus jääb kestma kauemaks.

Tööstuslikud masinad suudavad poole päevaga ära teha mitme päeva töö, seda ka siis, kui puhastustöid tuleb teha suuremal pinnal. Nii saad majaümbruse korda poole väiksema vaevaga kui ise tehes.

Põhjalik sillutise puhastus ei piirdu vaid survepesuga

Tihti mõeldakse sillutise puhastamise all eelkõige survepesu. Põhjalik sillutise hooldus lähtub aga sillutise seisukorrast ja võib koosneda veel mitmest täiendavast tegevusest.

Tänavakivide puhastuse ja pesu käigus peseme esmalt tänavakivid tööstusliku survepesuriga, mille abil eemaldame mustuse, umbrohu ja sambla. Seejärel, kui sillutis on tugevalt sammaldunud, kanname peale samblatõrje, et sillutise vahelt kätte saada samblaeosed ja juured.

Soovi korral töötleme tänavakive kaitseainega, mis pikendab hooldusvaba aega.

Samuti on võimalik tellida tänavakivide liivatamine. Liiv on vajalik selleks, et tänavakivi ei hakkaks vajuma ning umbrohi ja sammal ei saaks nii kiirelt vuugivahedesse tagasi kasvada. Pesu käigus tuleb paigalduse ajal pandud liiv tihti vuukidest välja, seetõttu on mõistlik pärast põhjalikku pesu kivid uuesti liivatada.

Hinna sisse kuulub ka lõppkoristus.

Kui tihti tänavakivi pesta?

Tänavakivide eest võiks hoolt kanda igal aastal. Siis pole jõudnud mustus veel kivi pooridesse settida ja peamiselt tuleb tegeleda vuugivahede puhastamisega.

Kui lükata tänavakivide puhastamist pikalt edasi, on töö maht kordades suurem ja selle võrra kallineb ka sillutise puhastamise hind.

Umbrohi võib tekkida ka korralikult hooldatud sillutise vahele

Ka korralikult hooldatud tänavakivide vahelt kipub aeg-ajalt ikka välja kasvama mõni üksik umbrohi.

Selleks, et taim suuremalt võimust ei võtaks, tasub see lihtsalt välja juurida.

Kui soovid, et sillutis oleks täielikult umbrohuvaba, siis tuleb probleemsetesse kohtadesse teha umbrohutõrjet.

Kui pika tulemuse annab sambla eemaldamine kivide vahelt?

Sammaldunud tänavakive saab puhastada mitut moodi. Üks võimalus on seda teha käsitsi. Mehhaaniline sambla eemaldamine kivide vahelt on aga tülikas. Lisaks on tulemus lühiajaline ja tihti on sammal juba paari kuu pärast tagasi.

Püsivama tulemuse annab see, kui lisaks vuugivahede puhastamisele kasutada ka samblatõrjevahendit, mida me enamikel juhtudel ka klientidele soovitame.

Sõltuvalt krundist ja asukohast võib samblatõrjevahendit olla vaja kasutada 1-2 korda aastas.

Kas sillutise puhastamise järgset tulemust saab pikendada?

Sarnaselt näiteks krohvitud fassaadile ja muudele kivipindadele on kivisillutist võimalik töödelda spetsiaalse kaitseainega. Vahend tekitab tänavakivile märja viimistluse ehk niinimetatud wet finish efekti.

Teine asi, kaitsevahend tõrjub efektiivselt mustust ja vett, mis tähendab, et vesi, õli ja mustus ei saa nii lihtsalt kivi pooride sisse imenduda, tänu millele püsib tänavakivi kauem puhas.

Millal on kõige õigem aeg sillutise puhastamiseks?

Sillutist saab puhastada aastaringselt. Parim aeg selleks on aga kevad. Tellides kevadel oma tänavakivile põhjaliku puhastuse koos samblatõrjega, saad kogu suve nautida puhast majaesist.

Tänavakivide professionaalse pesu ja puhastuse tulemus jääb kestma mitmeteks aastateks. Kõige ilusam näeb sillutis välja värskelt peale pesu.

Telli sillutise puhastus

Iga kevad tekib tänavakivide puhastamisele järjekord. Selleks, et sillutise puhastus saaks tehtud sulle sobival ajal, on kasulik aeg varakult kirja panna.

Hooldame nii eramajade sillutisi kui ka kortermajade juures asuvaid kõnniteid ja parklaid.

Kui tänavakivi või jalgtee on olnud kaua puhastamata, siis ei maksa muretseda – saame puhtaks ka vanemad kivid ja eemaldame kivide vahelt umbrohu ja sambla.

Küsi tasuta pakkumine siit.

Saada hinnapäring