Siim Jõgi: Mulle on alati meeldinud katustel käia

Siim on Katusehooldus.ee süda ja hing, kes hoiab silma peal, et kõik tegevused oleksid alati joonel.

Hoonete heakord ja katustel turnimine on Siimule juba noorusest saati hingelähedane olnud. Kõige rohkem rõõmu valmistab Siimule see, kui ta näeb ühte õigesti värvitud ja korralikult hooldatud katust. Kauneid maju kohtab tänavapildis järjest rohkem.

Kuidas jõudsid katuste teemani?

See kõik sai alguse koos ühe lapsepõlvesõbraga, kellel tuli idee ja nii me hakkasime sellega otsast pihta.

Pesime ära esimese katuse, töö tundus jõukohane ja tehtav. Ja sealt see käima läks.

Tegime põhitöö kõrvalt nii suuremaid kui väiksemaid objekte. Katusel turnimine andis korraliku adrenaliinilaksu, rakmete kasutamine ja turvanõuete omandamine oli veel omaette teema.

Mulle on alati korda läinud kõik hoonetega seonduv, samal ajal ma pole kunagi olnud kuldsete kätega ehitusmeister. Seepärast istub mulle ka katuste pesemise ja värvimise teema.

Sa ei pea ehitama, aga saad luua ilusa pildi kiire tööga.

Hommikul alustad ja õhtuks on juba tulemus näha.

Tagantjärele vaadates olid esimesed 5 aastat muidugi rasked. Mingil hetkel tekkis aga arusaam, et kui pakkuda head asja, siis on võimalik sellest välja arendada midagi suuremat. Lapsepõlvesõber, kellega koos alustasime, selle teema juurde ei jäänud.

Kui kaua sa oled Katusehooldus.ee-ga seotud olnud?

Oma päris esimese katuse pesin 2008. aastal. Sellest kolm aastat hiljem ehk 2011. aastal asutasin Clean Investment OÜ. Katusehooldus.ee bränd on meil kasutuses olnud 10 aastat.

Millised on sinu lemmikud tööalased tegevused?

Kõige rohkem naudin katusepesu ja värvimist. Kahjuks pole viimastel aastatel saanud seda ise praktiseerida, sest juhtimistegevused võtavad suure osa ajast.

Siiski olen ka ettevõtte juhina kogu aeg teemas sees. Kuigi ma füüsiliselt ise katusele ei satu, siis olen mõtetes seal iga päev. Näiteks on meil tulihingelised arutelud meestega, et kuidas ühel või teisel objektil asju lahendada või kiiremini teha.

Minu töös ei ole vist ühtegi asja, mida ma ei naudiks.

Kuna katuste teema on mulle hingelähedane, siis ka kogu muu asjaajamine, mis sellega seondub, sealhulgas ettevõtte juhtimine ja finantsid, on mulle meeltmööda.

Meenuta kõige naljakamat seika tööga seoses

See juhtus väga ammu, mil pesin ühe kliendi katust, kui järsku tundsin, et loodus kutsub ja on vaja kiiresti alla minna. Hakkasin kiirustades katuselt alla tulema. Pererahvas oli parasjagu oma elutoas, mina aga libastusin redelil ja nii võis pererahvas elutoa aknast näha, kuidas ma 1,5 m kõrguselt otse nende akna alla redelilt maha pudenesin.

Peremees jooksis välja, kõik lõppes siiski õnnelikult. Luud ja kondid jäid terveks ja ma ise piirdusin vaid ehmatusega. Seda lugu räägin ikka oma töömeestele. Et esiteks tuleb igal ajahetkel jälgida ohutust.

Teiseks ka see, et katusele ei tasu ronida enne, kui inimlikud vajadused on rahuldatud.

Kas oled meeskonnamängija või üksik hunt?

Kindlasti olen meeskonnamängija. Üksi võid teha hästi ja saavutada palju, meeskonnaga on aga võimalik saavutada kordades rohkem.

Toon hea näite – üks inimene suudab aastas pesta ca 5000 ruutmeetrit katuseid, meeskonnaga võib aga vabalt pesta 50 000 ruutmeetrit.

Mis on sinu meelest Katusehooldus.ee tugevused ja eelised?

Kõlab nagu klišee, aga minu hinnangul on meie tugevuseks see, et meil on pikaajaline kogemus, mis lubab meil teha head asja mõistliku hinnaga.

Oleme hinnatasemelt üsna keskmiste seas. Samal ajal suudame me kliendile selle raha eest pakkuda korralikku kliendituge, garantiid ja kvaliteeti.

Olen omal ajal palju panustanud sellesse, et hooajatööst tekiks igapäevane teenus.

Teine eelis on see, et meil on suur tiim.

Kui Jüri jääb haigeks, siis tuleb Tõnu ja värvib või peseb katuse ära. Teeme tihedalt tiimitööd ja vajadusel leiame kiirelt asendaja.

Samuti saame mitme mehega paremini turvalisust tagada. Need on kohad, millega ühemehe-ettevõtted jäävad tihti hätta.

Kuidas hindad üldiselt majaomanike suhtumist ja hoonete heakorda Eestis ja kas see on ajas muutunud?

Võrreldes 10-15 aasta tagust aega tänasega, siis on see nagu öö ja päev.

Isegi 5+ aastat tagasi ajas mõni majaomanik silmad imestusest punni, et kas tõesti on vaja katust pesta.

Täna on inimesed palju teadlikumad ja järjest rohkem saadakse aru, et oma maja ja katust tuleb hooldada. Suhtumine on muutunud ka põlvkondadega.

Kui varem nokitseti oma maja kallal ise, siis nüüd on kasvanud peale põlvkond, kellele tundub täiesti loomulik katuse hooldamiseks kohale kutsuda teenusepakkuja, kes tuleb ja teeb selle töö sinu eest ära.

Ka ma ise olen arvamusel, et tuleb tegeleda sellega, mida oskad hästi. Mõtteviis vahetub põlvkondadega ja see muutub veelgi, oleme poolel teel.

Näeme seda hästi kasvõi meie naaberriigi Soome pealt, kus enam ei ole isetegijate põlvkonda, kes 10 päeva survepesuriga oma maja juures pusiks. Oluliselt mõistlikum on tellida professionaalne töötegija, kes tuleb hommikul, teeb õhtuks töö valmis ning koristab pärast enda järelt ka ära.

Mis paneb sinu silma särama?

Eks ikka säravalt puhas katus. Ja kui katus hommikul veel ei sära, siis teeme nii, et see õhtuks juba särab.

Ettevõtte juhina naudin süsteemide ja protsesside loomist. Katusehooldus.ee-ga oleme neid omajagu ellu rakendanud ja hea meel on näha, et need tõesti toimivad, aidates meil teenust veelgi paremaks lihvida.

Sinu põhimõte elus ja töös

Parem tee ühte asja ja hästi, mitte sadat asja korraga.

Eks olen isegi katsetanud ettevõtluses mitmeid ideid ja selle eest kooliraha maksnud. Seega minu soovitus on pühenduda ühele asjale, mitte teha paljusid asju poole vinnaga.

Saada hinnapäring