Majaesiste tänavakivide hooldus ja pesu – vaata tulemust!

Kuidas hoolitseda oma majaesiste tänavakivide eest?

Tänavakivid võivad ajas tuhmuda ja 10+ aasta pärast ei pruugi majaesine sillutis olla enam sama esinduslik kui alguses.

Kivide eest hoolt kandes on aga sillutise välimust võimalik säilitada. Kui tänavakivid on juba määrdunud või pleekinud, saab õigete vahendite abil sillutise algset väljanägemist taastada.

Puhastamata tänavakivi võib laguneda

Nagu iga asjaga, tuleb ka oma tänavakivide eest heaperemehelikult hoolt kanda ja seda aeg-ajalt puhastada ning hooldada.

Aastatega koguneb tänavakivile ja kivide vahele mustus, sammal ning umbrohi.

Kui mustust ja sammalt mitte eemaldada, siis hakkavad kivid tasapisi lagunema ning võivad ühel hetkel vajada väljavahetamist.

Sillutise kauni väljanägemise taga on õige hooldus

Sillutise eest hoolitsemiseks tuleb teatud aja tagant ette võtta tänavakivide puhastus.

Kui tänavakivid on juba tugevalt sammaldunud, siis on mõistlik teha täiendavalt ka samblatõrje, et sammal ei saaks nii kiirelt kivide vahele tagasi kasvada.

Põhjalik puhastus koos korraliku survepesuga aitab ühel ja samal ajal vabaneda nii mustusest kui ka samblast.

Kuidas tänavakivide välimust säilitada?

Selleks, et kivid kohe uuesti ei määrduks, tasub pärast pesu töödelda tänavakive spetsiaalse kaitseainega. Soovitame selleks kasutada ProtectGuard Wet Finish Premium-i.

Tegemist on impregneeriga, mis moodustab sillutise peale vett ja mustust hülgava kihi.

Aastate jooksul võib sillutise värvus nii tugevalt ära pleekida, et erinevad punased ja hallikad toonid ei ole enam eristatavad. ProtectGuard Wet Finish Premium aitab taastada kivide tooni ja rikastab kivide värvi, mis tähendab, et punane muutub veel punasemaks ja hall veel hallimaks.

Vaata, milline on tulemus pärast tänavakivide töötlust kaitseainega

Siin videos näitame, kuidas käib tänavakivide töötlemine ProtectGuard Wet Finish Premium-iga. Nagu näha, on põhjaliku pesu ja hooldusvahendiga võimalik saavutada tõeliselt kaunis tulemus.

Kaitsetöötlust pakume nii vanematele kui uuematele sillutistele.

„Siin objektil oli kliendil veel suhteliselt uus tänavakivi, kuid majaomanik oli huvitatud sellest, et tänavakivide välimus säiliks veel pikalt ilusana.

Nagu videost näha, jääb ka uutel kividel enne ja pärast efekt väga hea,“ ütleb kommentaariks Katusehooldus.ee müügijuht Rene Sieberk.

Puhastamine 3 sammuna

1. Kõik algab pesust

Selleks, et tänavakivi kaitseainega töödelda, tuleb esmalt tänavakivi puhtaks pesta. See hõlmab ka vuugivahede puhastust. Kui tänavakivi on tugevalt sammaldunud ja umbrohtu täis, siis tuleb see esmalt kivide vahelt eemaldada, pärast mida saab juba minna kivide töötlemise juurde.

Sillutis tuleb üle pesta ka siis, kui tegemist on värskelt paigaldatud kividega.

2. Kaitseaine pealekandmine

ProtectGuard Wet Finish Premiumi võib peale kanda pritsi või rulliga. Nagu videos näha, siis selle kliendi juures kasutasime paralleelselt mõlemaid.

3. Tänavakivide liivatamine

Pärast tänavakivide pesu ja kaitseainega töötlust on vajalik kivid uuesti liivatada.

Üks pool on väljanägemine – liiv täidab vuugivahed ja tulemus jääb ilusam. Teine ja veel olulisem liivatamise eesmärk on aga vuugivahede täitmine.

Kui vuugivahed jätta täitmata, siis hakkab vihm tänavakivi alust pinda uuristama ja kiviparkett võib hakata vajuma.

ProtectGuard Wet Finish Premium

ProtectGuard Wet Finish Premium on mineraalsetele poorsetele või madala poorsusega pindadele sobiv „märja efektiga“ impregneer, millel on:

Mis asi on wet-finish efekt?

ProtectGuard Wet Finish Premium tekitab kividele nn märja efekti. Kui tavapäraselt tuleb kivide algne värvitoon kõige paremini esile vihmaste ilmadega, siis ProtectGuard-iga töödeldud tänavakivi on kogu aeg sügava värvusega.

Selline lõpptulemus on võimalik saavutada ka tugevalt pleekinud kividel, tänu millele sobib toode hästi ka vanema sillutise taastamiseks.

Mis on tänavakivide kaitsetöötluse eesmärk?

Kaitsevahendiga tänavakivide töötlemine hooldab, kaitseb ja ennetab kivide vananemist samaaegselt. Lisaks intensiivistab see värviliste tänavakivide tooni.

Kaitsetöötlus aitab ennetada tänavakivide tuhmumist ja taastab nende uueväärse välimuse.

Vahendil on vetthülgav toime ja tugev kaitse mustuse, õlide ja niiskuse vastu.

Näiteks kui kividele tilgub autolt õli, saab WF Premium-iga töödeldud pindadelt oluliselt lihtsamini pleki kätte. Sama lugu on muu mustusega. Impegneer ei lase mustusel tänavakivi pooridesse imbuda ja tänu sellele tulevad plekid paremini maha.

ProtectGuard Wet Finish Premium aitab pikendada ka tänavakivide eluiga. Tänu kaitsvatele omadustele ei saa karmid ilmastikuolud ning külmumine ja sulamine kivi lõhkuda ja sillutis peab kauem vastu.

Telli tänavakivide hooldus

Kui sinu hoovi sillutis või tänavakivid on määrdunud või pleekinud, siis võta meiega ühendust ja lepime kokku tänavakivide puhastuse aja.

Tänavakivide hoolduse sisse kuulub tänavakivide pesemine survepesuriga ja lõppkoristus. Vajadusel teeme samblatõrjet ja liivatame kivid. Parimaks kaitseks soovitame juurde kivide töötlust kaitseainega.

Kui soovid ise oma sillutist või kive kaitseainega töödelda, saad vahendit osta meilt või lähimast Espaki kauplusest.

Tänavakivide töötlemise juhend ProtectGuard Wet Finish Premium-iga

Töövahendid: Survepesur, suur pehmete karvadega akrüüllaki rull, pikendusvars, väike rull või pintsel servade töötlemiseks, mikrofiiber puhastuslapp.

  1. Esmalt pese kivide pind. Kõige lihtsam on seda teha survepesuriga.
  2. Seejärel tee ettevalmistus ProtectGuard Wet Finish Premium toote pealekandmiseks: loksuta vahendit ja kalla see alusele.
  3. Kasta rull vahendi sisse ja töötle sellega ühtlaselt pindasid.
  4. Veendu, et kannad vahendit ka nurkadesse ja servadesse. Kõige parem on seda teha väikese rulli või pintsliga.
  5. Eemalda üleliigne vahend, pühkides töödeldud pindu taldmopi või mikrofiiber lapiga.
  6. Oota 24 tundi ja naudi tulemust.
  7. Lõplik efekt ja kaitse saabub 7 päevaga.
Saada hinnapäring